Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
| Grootste stad | Anderlecht |
| Gebied van Postcode 1070 | 18.3 km² |
| Bevolking | 131,844 |
| Mannelijke bevolking | 65,140 (49.4%) |
| Vrouwelijke bevolking | 66,704 (50.6%) |
| Bevolkingsverandering van 1975 tot 2020 | +102.8% |
| Bevolkingsverandering van 2000 tot 2020 | +38.2% |
| Gemiddelde leeftijd | 34.9 jaren |
| Gemiddelde leeftijd bij de mannen | 34.6 jaren |
| Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen | 35.1 jaren |
| Netnummers | 2 |
| Vergelijkbare steden | Brussels Hoofdstedelijk Gewest |
| Buurten | Anderlecht, Cureghem, Kuregem, Scherdemael |
| coördinaten | 50.828886510612094° / 4.292613185934733° |
| Gerelateerde Postcodes | 1040, 1041, 1043, 1044, 1045, 1047, 1048, 1049, 1050, 1060 |
Kaart van Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Interactieve kaart
Bevolking van Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Jaren 1975 tot 2030
| Data | 1975 | 1990 | 2000 | 2015 | 2020 | 2025* | 2030* |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bevolking | 65.016 | 81.039 | 95.414 | 127.804 | 131.844 | 137.407 | 141.152 |
| Bevolkingsdichtheid | 3.557,3 / km² | 4.434 / km² | 5.220,5 / km² | 6.992,7 / km² | 7.213,8 / km² | 7.518,2 / km² | 7.723,1 / km² |
Bevolkingsverandering van Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest van 2000 tot 2020
Stijging van 38.2% van jaar 2000 tot 2020
| Locatie | Verandering sinds 1975 | Verandering sinds 1990 | Verandering sinds 2000 |
|---|---|---|---|
| Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest | +102.8% | +62.7% | +38.2% |
| België | — | — | — |
Mediane leeftijd in Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Mediane leeftijd: 34.9 jaar
| Locatie | Gemiddelde leeftijd | Mediane leeftijd (vrouw) | Mediane leeftijd (mannelijk) |
|---|---|---|---|
| Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 34.9 yrs | 35.1 yrs | 34.6 yrs |
| België | 41.4 yrs | 42.5 yrs | 40.3 yrs |
Bevolkingsdichtheid van Postcode 1070
Bevolkingsdichtheid: 7.214 / km²
| Locatie | Bevolking | Gebied | Dichtheid |
|---|---|---|---|
| Postcode 1070 | 131.844 | 18,3 km² | 7.214 / km² |
| België | 11,3 million | 30.664,8 km² | 368 / km² |
Historische en geprojecteerde bevolking van Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Geschatte bevolking van 1720 tot 2100
- JRC (European Commission's Joint Research Centre) werken aan de GHS built-up grid
- CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
- [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.
Buurten
Bedrijfsdistributie per buurt in Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Netnummers
Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest

Branches
Bedrijfsdistributie per sector in Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
| Industrie omschrijving | Aantal bedrijven | Gemiddelde leeftijd van het bedrijf |
|---|---|---|
| Buurtwinkels en supermarkten | 568 | 23.5 year |
| Electronicawinkel | 3 | 28.9 year |
| Kledingwinkels | 390 | 29.7 year |
| Medisch en gezondheid | 1 | 24.8 year |
| Restaurants | 754 | 21 year |
| Sport anders | 1 | 18.7 year |
| Winkelen | 236 | 28.1 year |
| Bedrijven | 44.638 |
| Geschatte totale omzet | ~€ 2,2 mld. |
| Mediane omzet per bedrijf | ~€ 74,0K |
| Geschatte banen | 35.786 |
| Geschatte loonsom | ~€ 1,2 mld. |
| Branches | Bedrijven | Totale omzet | Mediaan | Banen |
|---|---|---|---|---|
| Groot- en detailhandel in en reparatie van auto's en motorfietsen | 4.789 | ~€ 666,0 mln. | ~€ 83,7K | 8.869 |
| Vrije Beroepen En Wetenschappelijke En Technische Activiteiten | 1.371 | ~€ 410,5 mln. | ~€ 86,7K | 3.230 |
| Menselijke Gezondheidszorg En Maatschappelijke Dienstverlening | 1.737 | ~€ 146,5 mln. | ~€ 75,4K | 3.649 |
| INDUSTRIE | 441 | ~€ 142,2 mln. | ~€ 158,3K | 972 |
| Vervoer En Opslag | 849 | ~€ 117,7 mln. | ~€ 101,8K | 1.761 |
| Verschaffen Van Accommodatie En Maaltijden | 2.029 | ~€ 100,3 mln. | ~€ 68,3K | 2.845 |
| Bouwnijverheid | 1.640 | ~€ 95,1 mln. | ~€ 114,4K | 1.700 |
| Administratieve En Ondersteunende Diensten | 564 | ~€ 90,3 mln. | ~€ 89,7K | 1.635 |
Grootste bedrijven naar geschatte omzet
- SPIE Belgium — Anderlecht · ~€ 126,8 mln.
- Viangro — Anderlecht · ~€ 65,0 mln.
- Mutualités Libres — Anderlecht · ~€ 60,0 mln.
- UCB Pharma — Anderlecht · ~€ 42,2 mln.
- Speos Belgium — Anderlecht · ~€ 39,9 mln.
Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest — Omzettrend
Mediane bedrijfsomzet per jaar
| Jaar | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mediane omzet per bedrijf | ~€ 71,7K | ~€ 54,0K | ~€ 62,7K | ~€ 73,3K | ~€ 77,0K | ~€ 78,9K |
Bedrijfsspreiding voor Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Human Development Index (HDI)
Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Bruto binnenlands product (bbp) van Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Bbp per hoofd van de bevolking, koopkrachtpariteit (constante internationale dollars van 2017)
| Data | 1990 | 1995 | 2000 | 2005 | 2010 | 2015 | 2020 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bbp per hoofd van de bevolking | $38.849 | $41.281 | $46.868 | $50.361 | $52.041 | $54.851 | $53.032 | $59.398 |
| Totaal bbp | $6 mld. | $6,5 mld. | $7,8 mld. | $8,9 mld. | $9,8 mld. | $10,9 mld. | $11,1 mld. | $12,6 mld. |
CO2-uitstoot van Postcode 1070
Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
| Locatie | CO2 uitstoot | CO2-uitstoot per hoofd van de bevolking | CO2-emissie-intensiteit |
|---|---|---|---|
| Postcode 1070 | 978,456 tn | 7.42 tn | 53,535.7 tons/km² |
| België | 92,691,347 tn | 8.22 tn | 3,022.7 tons/km² |
| CO2-uitstoot 2013 (ton/jaar) | 978,456 tn |
| CO2-uitstoot 2013 (ton/jaar) per hoofd van de bevolking | 7.42 tn |
| CO2-uitstootintensiteit 2013 (ton/km²/jaar) | 53,535.7 tons/km² |
Natuurlijk gevarenrisico
Relatief risico op 10
| Gevaar | Risiconiveau |
|---|---|
| Overstroming | Gemiddeld (7) |
| Aardbeving | Laag (2) |
Recente aardbevingen in de buurt
Magnitude 3.0 en hoger
| Datum▼ | Tijd↕ | Magnitude↕ | Distance↕ | Diepte↕ | Locatie↕ | Link |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9/12/08 | 6:14 PM | 3.3 | 71.8 km | 5,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 7/13/08 | 6:33 PM | 3.2 | 57.6 km | 4,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 7/13/08 | 6:45 AM | 3.8 | 29.7 km | 4,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 2/27/05 | 12:16 AM | 3.1 | 98.8 km | 4,000 m | France | usgs.gov |
| 11/9/01 | 4:43 PM | 3.2 | 95.8 km | 10,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 6/22/01 | 6:39 PM | 4.8 | 97 km | 10,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 6/19/95 | 6:54 PM | 4.3 | 47.2 km | 20,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 7/20/94 | 11:01 AM | 3.1 | 55.4 km | 5,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 7/20/94 | 11:01 AM | 3.5 | 62.9 km | 5,000 m | Belgium | usgs.gov |
| 6/11/93 | 10:04 AM | 3.3 | 96.6 km | 10,000 m | Belgium | usgs.gov |
Grootste stad
Anderlecht is een plaats en gemeente in het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. De gemeente telt meer dan 115.000 inwoners, die Anderlechtenaars worden genoemd. Haar patroonheilige is Guido van Anderlecht.
Anderlecht Wikipedia Page
Steden
Percentage bedrijven per stad in Postcode 1070 - Anderlecht, Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Over onze gegevens
De gegevens op deze pagina zijn geschat met behulp van diverse openbaar beschikbare tools en bronnen. Ze worden aangeboden zonder garantie en kunnen onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico.