Volgende Postcode · 9030

Postcode 9000 - Gent, Vlaanderen

Grootste stadGent
Gebied van Postcode 900032.932 m²
Bevolking65
Mannelijke bevolking32 (49,3%)
Vrouwelijke bevolking33 (50,7%)
Populatieverandering van 1975 tot 2015 +35,4%
Populatieverandering van 2000 tot 2015 +16,1%
Gemiddelde leeftijd37,8 jaar
Gemiddelde leeftijd bij de mannen36,8 jaar
Gemiddelde leeftijd bij de vrouwen38,8 jaar
Netnummers9
BuurtenBijloke, Binnenstad, Brugse Poort-Rooigem, Gent-centrum-Zuid, Rabot, Sint-Jacobs, Sint-Pieters, Station, Stationsbuurt Noord
Lokale tijdmaandag 20:34
TijdzoneMidden-Europese zomertijd
coördinaten51.10899619830607° / 3.7872014201444766°
Gerelateerde Postcodes903090319032904090419042

Kaart van Postcode 9000

Interactieve kaart

Postcode 9000 Bevolking

Jaren 1975 tot 2015
Gegevens1975199020002015
Bevolking48505665
Bevolkingsdichtheid1.457 / km²1.518 / km²1.700 / km²1.973 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

9000 Bevolkingswijziging van 2000 tot 2015

Toename van 16,1% van jaar 2000 tot 2015
LocatieWijziging sinds 1975Wijziging sinds 1990Wijziging sinds 2000
Postcode 9000+35,4%+30%+16,1%
Gent+18,8%+15,2%+11,9%
Oost-Vlaanderen+14,2%+12,1%+9,2%
België+15,7%+13,2%+10%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Postcode 9000 Mediaan leeftijd

Gemiddelde leeftijd: 37,8 jaar
LocatieGemiddelde leeftijdMediane leeftijd (vrouw)Mediane leeftijd (mannelijk)
Postcode 900037,8 jaar38,8 jaar36,8 jaar
Gent38,3 jaar39,3 jaar37,2 jaar
Oost-Vlaanderen42,2 jaar43,1 jaar41,2 jaar
België41,4 jaar42,5 jaar40,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Postcode 9000 Bevolkingsdichtheid

Bevolkingsdichtheid: 1.973 / km²
LocatieBevolkingGebiedBevolkingsdichtheid
Postcode 90006532.932 m²1.973 / km²
Gent196.27399,9 km²1.965 / km²
Oost-Vlaanderen1,5 miljoen3.008,1 km²495,5 / km²
België11,3 miljoen30.664,8 km²367,9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Postcode 9000 Historische en Geschatte Bevolking

Geschatte oudere bevolking tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Link] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Buurten

Bedrijfsdistributie per buurt in 9000
 Binnenstad: 21,3%
 Sint-Pieters: 9,2%
 Station: 6%
 Gent-centrum-Zuid: 5,6%
 Andere: 58%

Postcode

Percentage gebiedscodes gebruikt door bedrijven in 9000
 Netnummer 9: 80,4%
 Netnummer 4: 15,9%
 Andere: 3,7%

Bedrijfsconcentratie in Postcode 9000

9000 Bedrijfsanalyse

Industries

Bedrijfsdistributie per bedrijfstak
 Winkelen: 19,3%
 Professionele Diensten: 13,8%
 Restaurants: 13,3%
 Onderwijs: 8,2%
 Medisch: 8,2%
 Industrie: 7,4%
 Voedsel: 5%
 Andere: 24,9%
Industrie omschrijvingAantal bedrijvenGemiddelde leeftijd van het bedrijfGemiddelde Google-beoordelingBedrijven per 1.000 inwoners
Kappers2274.43.492,3
Schoonheidsalons2754.44.230,8
Hoger Onderwijs (HBO en WO)2034.33.123,1
Voortgezet onderwijs2744.34.215,4
Bakkerijen2044.23.138,5
Buurtwinkels en supermarkten2824.14.338,5
Onroerend Goed4844.07.446,2
Overige accommodatie2104.13.230,8
Treinen en bussen2444.43.753,8
Bouw van gebouwen2584.13.969,2
Huisartsen2534.33.892,3
Medisch en gezondheid7264.211.169,2
Advocaten/juristen2884.44.430,8
Architecten3444.65.292,3
Corporate management4834.37.430,8
Bars en café's6344.29.753,8
Café's3314.25.092,3
Fastfoodrestaurants1924.12.953,8
Apotheken2224.43.415,4
Electronicawinkel3214.14.938,5
Kledingwinkels4284.06.584,6

Bedrijfsspreiding voor Postcode 9000

 Matig: 49,4%
 Goedkoop: 35,1%
 Duur: 12,9%
 Erg Duur: 2,6%

Human Development Index (HDI)

Statistische samengestelde index van levensverwachting, opleiding en inkomen per hoofd van de bevolking.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Postcode 9000 CO2-uitstoot

Kooldioxide (CO2) -emissies per hoofd van de bevolking in ton per jaar
LocatieCO2 uitstootCO2-uitstoot per hoofd van de bevolkingCO2-emissie-intensiteit
Postcode 9000539,3 t8,3 t16.377 t/km²
Gent1.629.965 t8,3 t16.322 t/km²
Oost-Vlaanderen12.508.086 t8,39 t4.158 t/km²
België92.691.347 t8,22 t3.022 t/km²
Sources: [Link] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Postcode 9000 CO2-uitstoot

2013 CO2-uitstoot (ton/jaar)539,3 t
2013 CO2-uitstoot (ton/jaar) per hoofd8,3 t
2013 CO2-uitstoot intensiteit (ton/km²/jaar)16.377 t/km²

Natuurlijk gevarenrisico

Relatief risico op 10
OverstromingGemiddels (4)
AardbevingLage (2)
* Risico, met name met betrekking tot overstromingen of aardverschuivingen, is mogelijk niet voor het hele gebied.

Recente aardbevingen in de buurt

Magnitude 3.0 en hoger
DatumTijdOmvangAfstandDiepteLocatieLink
13-07-200818:333,276,1 km4.000 mBelgiumusgs.gov
13-07-200806:453,876,8 km4.000 mBelgiumusgs.gov
27-02-200500:163,188,1 km4.000 mFranceusgs.gov
02-07-200109:063,176,3 km5.000 mBelgiumusgs.gov
19-06-199518:544,369,9 km20.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,591,8 km5.000 mBelgiumusgs.gov
20-07-199411:013,182,1 km5.000 mBelgiumusgs.gov
31-03-198722:433,184,6 km10.000 mBelgiumusgs.gov
22-03-198713:053,382,1 km10.000 mBelgiumusgs.gov
08-08-198318:323,490,3 km10.000 mBelgiumusgs.gov

Zoek het optreden van aardbevingen nabij Postcode 9000

Vroegste datum  Uiterste datum 
 Magnitude 3.0 en hoger   Magnitude 4.0 en hoger   Magnitude 5.0 en hoger 

Grootste stad

Gent (Frans: Gand) is de hoofdstad van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen en van het arrondissement Gent. Gent heeft een oppervlakte van 156,18 km² en telt ca. 250.000 inwoners, waarmee het naar inwonertal de op één na grootste gemeente van België is, na A..  ︎  Gent Wikipedia Page

Over onze gegevens

De gegevens op deze pagina worden geschat met behulp van een aantal openbaar beschikbare hulpmiddelen en bronnen. Het wordt zonder garantie verstrekt en kan onnauwkeurigheden bevatten. Gebruik op eigen risico. Kijk hier voor meer informatie.